Data: 29/06/2019 Autor: admin Komentarze: 0

Spółka z o.o. – wady i zalety

Kiedy decydujesz się na wystartowanie ze swym własnym biznesem, odpowiednio się do tego przygotuj i w pierwszej kolejności warto abyś przygotował się pod kątem przede wszystkim teoretycznym. Rozumiemy przez to poczytanie kompendiów wiedzy takich jak przykładowo naszbutla z tlenem medycznym niniejszy poradnik, który poświęcony zostanie przybliżeniu krótko i zwięźle charakteru jednej z najbardziej powszechnych form działalności gospodarczej jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W niniejszym tekście przedstawimy także wady i zalety wiążące się z istnieniem takiej formy działalności gospodarczej.
Zacznijmy zatem od tego, na czym opiera się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W praktyce jest to twór gospodarczy możliwy do założenia przez jedną osobę, ale równie dobrze może się zabrać za jej zakładanie paru wspólników i to właśnie ta druga opcja w przypadku tego typu działalności gospodarczej jest zdecydowanie najczęstsza.

Warunkiem niezbędnym jest też przygotowanie umowy sporządzonej pisemnie, zawsze w formie aktu notarialnego. Ponadto, kiedy umowa oficjalnie zostanie podpisana przez zakładających spółkę, konieczne jest wniesienie wpisu danej spółki do KRS i na to przedsiębiorca ma maksymalnie sześć miesięcy. Co więcej, nie zapominajmy też i o tym, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zawsze wiąże się z posiadaniem kapitału zakładowego w wysokości pięciu tysięcy złotych. Po co? Aby właściwie i sprawiedliwie móc odnieść się w razie czego do odpowiedzialności majątkowej wśród wspólników. Podczas gdy dla jednych jest to wada, dla innych sensowny argument przesądzający za założeniem właśnie tego typu działalności.
masaż Poznań

Categories: