Spółka cywilna to jedna z najpowszechniejszych form prowadzonej obecnie działalności gospodarczej o charakterze zawodowym. Nie umniejsza ona niczym równie popularnej na dziś dzień spółce jawnej. Na czym opierają się oba wyżej wspomniane twory gospodarcze? Sprawdź w dalszych fragmentach naszego wirtualnego poradnika poświęconego właśnie spółce cywilnej oraz spółce jawnej. Przybliżymy na czym oba te twory gospodarcze polegają i czym prace dyplomowe się charakteryzują. Zachęcamy do lektury poniższych akapitów.
Spółka cywilna
Jako spółkę cywilną rozumie się taką działalność gospodarczą o charakterze spółki osobowej, która bazuje na regulacjach prawnych ustalanych przez Kodeks Cywilny i przez niego regulowanych.
Jest to twór gospodarczy oparty na swego rodzaju zasadzie współdziałania osób wchodzących w skład tej działalności, czyli stanowiących względem siebie wspólników. Spółka cywilna odznacza się na tle szeregu innych dostępnych obecnie spółek przede wszystkim tym, iż jest ona bez jakichkolwiek ograniczeń, jeżeli mowa o celu gospodarczym, dla jakiego się nią zakłada. W przypadku wielu innych spółek niestety wymagane okazuje się pokazanie konkretnie, jaki jest powód, dlaczego spośród rozmaitych form gospodarczych wybieramy akurat tę jedną możliwą spółkę, w przypadku spółki cywilnej zupełnie taki tok działania nie jest wymagany. Co więcej, nie zapominajmy także i o tym, że spółka cywilna okazuje się zwłaszcza możliwa do prowadzenia na czas krótki, ale też może istnieć w długim okresie czasu – wszystko to kwestia indywidualna stron ją zakładających.