Spółka komandytowo-akcyjna

Zastanawiasz się nad tym, czy nie uruchomić swego pierwszego prawdziwego biznesu? Może już kiedyś miałeś do czynienia z działalnością gospodarczą i jej prowadzeniem? Nie wiesz, jednak na jaki typ spółki warto byłoby się zdecydować? Podpowiemy Ci to w dalszych fragmentach. W niniejszym tekście dużo miejsca poświęcimy przede wszystkim coraz popularniejszej spółce komandytowo-akcyjnej. obróbka cnc Zachęcamy do lektury poniżej.
Spółka komandytowo-akcyjna jest to podmiot gospodarczy wchodzący w skład jednego z charakterystycznych typów spółek osobowych. Celem prowadzenia tego typu działalności okazuje się posiadanie przedsiębiorstwa, które będzie działało jako opatrzona naszym własnym indywidualnym szyldem firma. W kwestii prawnej natomiast odpowiedzialność ponosi tu przynajmniej jeden ze wspólników tworzących tę spółkę, czyli jest to dokładnie tak samo jak w przypadku spółki komandytowej standardowej. Mowa tu zatem o odpowiedzialności określanej jako general partner względem tego wspólnika, który ową odpowiedzialność ponosi oraz limited partner- czyli ograniczenie odpowiedzialności wobec pozostałych wspólników tejże działalności gospodarczej. Co natomiast odróżnia spółkę w tym wymiarze od spółki komandytowej standardowej? Przede wszystkim chodzi o to, że minimum jeden ze wspólników stanowi akcjonariusza. Ten natomiast musi być zobowiązany do odpowiedzialności bez ograniczeń i wtedy mowa o komplementariuszu.

Chodzi o świadczenia ustalone statusie spółki. Jest to zatem kombinacja dwóch typów spółek – komandytowej oraz akcyjnej.

Zobacz stronę autora: larwoterapia